lek. Jagoda Grzejszczak
Skontaktuj się w sprawie wizyty u tego lekarza

Kontakt


psychiatra dzieci i młodzieży w trakcie specjalizacji

Jestem absolwentką kierunku lekarskiego na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Psychiatria jako „królowa nauk medycznych” interesowała mnie już na studiach. Swoje pierwsze kroki w dziedzinie stawiałam na Oddziale Chorób Afektywnych i Nerwic w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie, w tamtejszym szpitalu ukończyłam także ogólnomedyczny staż lekarski.
Obecnie jestem w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii dzieci i młodzieży w Klinice Psychiatrii Młodzieżowej Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie systematycznie staram się poszerzać swoje kompetencje zawodowe. Realizuję również liczne staże, w tym staż z psychiatrii dzieci w Oddziale Dziecięcym SPZOZ im. J. Babińskiego w Łodzi.
Ukończyłam podstawowy kurs terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży organizowany przez Szkołę Psychoterapii – Centrum CBT w Warszawie.
Systematycznie uczestniczę w zjazdach, konferencjach oraz wykładach tematycznych (ostatnio: Kongres ADHD w Warszawie, szkolenie „Identyfikacji przemocy i wykorzystywania seksualnego dzieci” organizowane przez NIL Warszawa, Kongres Psychiatria Medforum w Wiśle, Ogólnopolski Kongres Arteterapii „OtwARTE”). W ostatnim czasie prowadzę badania dotyczące „wpływu pandemii COVID-19 na stan psychofizyczny dzieci i młodzieży w wieku szkolnym” w Klinice Zaburzeń Afektywnych CSK UM Łódź pod patronatem Profesora Dominika Strzeleckiego.

Moje motto: „Żaden człowiek i żaden ludzki los nie może być porównywany z innym człowiekiem i innym losem. Każda sytuacja jest niepowtarzalna i każda wymaga innych reakcji.” (Viktor Frankl)

W pracy, jak i w życiu szukam nietuzinkowych szlaków. Jako wielka entuzjastka cukiernictwa (brałam udział w V edycji „Bake Off – Ale ciacho”). Mam na koncie organizację wielu cukierniczych warsztatów tematycznych w szkołach, przedszkolach czy domach kultury, będące w moim przekonaniu zarówno „łącznikiem pokoleń” jak i doskonałą formą arteterapeutyczną, unikatową na tle wielu innych stosowanych od lat form jak dogo- hipo- czy felinoterapia. Obecnie za aprobatą swoich zwierzchników prowadzę cyklicznie cukiernicze warsztaty w Oddziale Młodzieżowym Kliniki Psychiatrii Młodzieżowej CSK UM w Łodzi.
Chociaż nie jest mi obcy kontakt z pacjentem zarówno dorosłym, jak i dzieckiem czy nastolatkiem – najwięcej satysfakcji daje mi praca z nastolatkami i młodymi dorosłymi. Chętnie udzielę pomocy w zakresie zaburzeń afektywnych, lękowych, psychotycznych, zachowań agresywnych, autoagresywnych czy ADHD. Mam również kwalifikacje do diagnozy klinicznej spektrum autyzmu (ASD) z wykorzystaniem narzędzia diagnostycznego ADOS-2 (Autism Diagnostic Observation Schedule 2nd Edition).


Medir Psychiatria Spersonalizowana Sp. z o.o. 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.