lek. Patrycja Bartochowska
Skontaktuj się w sprawie wizyty u tego lekarza

Kontakt


psychiatra dorosłych, psychoterapeuta

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, lekarzem specjalistą w dziedzinie psychiatrii. Jestem również w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie CBT, w akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Akademii Psychoterapii InterEgo.
Swoje doświadczenie zdobywałam pracując na oddziałach psychiatrycznych dla dorosłych, w tym oddziałach dziennych w obrębie Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Odbyłam półroczny staż w Klinice Psychiatrii Młodzieżowej. Od kilku lat zajmuję się pracą z pacjentami w warunkach ambulatoryjnych w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w prywatnym gabinecie.
Posiadam również doświadczenie w pracy dydaktycznej – prowadziłam zajęcia w ramach współpracy ze Szkołą Psychoterapii Vis Salutis.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej.
Ukończyłam wstępny kurs profesjonalnego leczenia nadwagi i otyłości (I część) w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji i Akredytacji prowadzonego przez Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością.

W pracy lekarskiej zajmuję się diagnostyką oraz leczeniem następujących zaburzeń i chorób psychicznych u osób dorosłych:

– depresji,
– zaburzeń lękowych / nerwicowych,
– zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego,
– choroby afektywnej dwubiegunowej,
– schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych.

Pracuję terapeutycznie z osobami zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, lękowymi i doświadczającymi trudności w różnych obszarach życia.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Nie prowadzę terapii uzależnień ani leczenia zaburzeń psychicznych związanych z uzależnieniem.

W codziennej pracy najważniejsze są dla mnie komunikacja i współpraca z pacjentem – bez tego nie ma efektywnego leczenia. Dotyczy to zarówno farmakoterapii, jak i oddziaływań pozafarmakologicznych. Dlatego niezwykle istotna w mojej ocenie jest psychoedukacja. Dopiero właściwe porozumienie daje szansę na osiągnięcie oczekiwanej zmiany w samopoczuciu pacjenta.


Medir Psychiatria Spersonalizowana Sp. z o.o. 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.