prof. UM dr hab. n. med. Magdalena Kotlicka-Antczak
Skontaktuj się w sprawie wizyty u tego lekarza

Kontakt


psychiatra dzieci i młodzieży, psychiatra dorosłych

Profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, doktor habilitowana nauk medycznych, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychiatra dorosłych.

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi, długoletni pracownik Oddziału Młodzieżowego w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi i Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Medycznego W Łodzi. W 1998 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską dotyczącą rozwoju psychoruchowego młodych osób chorujących na schizofrenię. W 2019 roku na podstawie cyklu prac „Biologiczne i kliniczne predyktory przejścia stanu ryzyka w pełnoobjawową psychozę” uzyskała tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych, a następnie stanowisko profesora uczelni.

Zainteresowania kliniczne: psychiatria dzieci i młodzieży, schizofrenia, stan ryzyka rozwoju psychozy

Aktualnie pracuje w Klinice Zaburzeń Afektywnych i Psychotycznych UM w Łodzi, gdzie kieruje Pracownią Diagnozowania i Terapii Wczesnych Psychoz. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Wczesnej Interwencji w Psychiatrii (IEPA). Autorka publikacji w renomowanych polskich i międzynarodowych czasopismach psychiatrycznych oraz redaktorka i współautorka monografii książkowych. Współpracuje z zespołem naukowców z King’s College w Londynie.

Najchętniej pracuje z nastolatkami i młodymi dorosłymi. W swej pracy łączy wiedzę opartą na dowodach (evidence-based medicine) z uwzględnieniem niepowtarzalnej historii Pacjenta i jego rodziny, ich indywidualnych potrzeb i preferencji.


Medir Psychiatria Spersonalizowana Sp. z o.o. 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.